کاربرد سایزهای مختلف انواع شال و روسری

روسری هایی با سایز های کوچک (65*65) بیشتر به عنوان یک اکسسوری و یا تکمیل ست و تزئئین کیف مورد استفاده قرار می گیرند.
روسری هایی که در سایز (75*75) در بازار وجود دارد، معروف به روسری های کوچک هستند که معمولا جنس آن ها از ساتن است.
روسری های سایز (90*90) جزو روسری های با سایز استاندارد و محبوب بین بیشتر خانم ها است.
روسری های سایز (120*120) که از روسری های محبوب خانم های باحجاب است و البته عمر تازه تری نسبت به سایز های دیگر دارد.

 

انواع شال

سایز شال ها نیز مانند سایز روسری ها متفاوت است و سایز استاندارد آن معمولا (70*180 ) است.
اندازه شال ها هم بستگی به استایل و مکانی که قرار است از شال استفاده کنید دارد. اندازه های شال ها نیز مانند روسری تنوع زیادی دارد. برای مثال شال های (80*180)، (70*160)،(65*200) و یا شال های سه متری که امروزه با تنوع زیادی از رنگ ها در بازار عرضه می شوند و بیشتر مناسب تیپ های اسپرت هستند.


جنس شال و روسری

مهم است بدانید که برای چه موقعیتی از چه جنس شال و روسری استفاده کنید. برای مثال روسری های ساتن و یا ابریشم مختص مراسم و مهمانی می باشد و بیشتر در فصل های گرم سال مورد استفاده قرار می گیرد.

1-حریر

روسری و شال های جنس حریر که معولا دست دوز هستند و جنس مرغوبی نیز دارند، جزو روسری های شیک مناسب استایل های رسمی و مجلسی است.


2-ژاکارد

در شال و روسری هایی با جنس ژاکارد از پارچه مرغوبی استفاده می شود که طرح های موجود در آن در خود پارچه بافته شده اند و چاپی نیستند.


3-نخ

جنس نخی از محبوب ترین پارچه های انواع شال و روسری است که بیشتر مناسب فصل تابستان است. شال ها و روسری های نخی به دلیل سر نبودن و سبک بودن جنس نخ، و همچنین گردش هوا از بین بافت ها ی پارچه به یکی از پر فروش ترین پارچه ها تبدیل شده است.


از انواع شال و روسری در کجا و چه موقعیتی استفاده کنید

روسری های ساده بیشتر مناسب مراسم رسمی، مهمانی و جلسات است، اما شال بهترین گزینه برای مهمانی ها و استایل های اسپرت است.

شال های اسپرت و ساده

شال های ساده مناسب خانم هایی است که حس خوبی با روسری ندارند و بسیار مناسب استایل های کژوال است.
برای استفاده های روزمره بهترین گزینه همین شال های ساده در رنگ بندی های متنوع است، که معمولا در اندازه های 70*180 تولید می شوند.
شال ها در بافت های ریز و درشت تولید می شوند. هر چه بافت های به کار رفته ریز تر باشد، پارچه ظاهر زیبا تر و جلوه بهتری دارد.


استایل کژوال

این نوع استایل ها که فرد در یک حالت راحت لباس می پوشد، معمولا در استایل های روزمره و خیابانی از این تیپ استفاده می شود . بهترین انتخاب برای این گزینه استفاده از روسری نخی ساده وسبک است.
ست کردن شال با رنگ مانتو و یا شلوار در این استایل ها توصیه خوبی خواهد بود.


استایل رسمی

برای یک استایل کاملا رسمی مثل مراسم و قرارهای ملاقات کاری باید به شیک ترین و جذاب ترین شکل ممکن ظاهر شوید.

بنابراین برای این استایل ها از روسری هایی با طرح های لوکس استفاده کنید. بهترین جنس برای این مناسبت ها روسری های سایز متوسط و جنس ساتن یا حریر است.


روسری های ابریشمی

از روسری های ابریشمی به عنوان مدل سال 2021 استقبال خوبی شده است. این جنس به عنوان براق ترین و جذاب ترین مدل امسال معرفی شد. روسری های ابریشمی قیمت بالاتری نسبت به سایرمدل ها دارند، ولی با داشتن یکی از این روسری های ابریشمی به راحتی می توانید ست های زیبا و چشم گیری با اکثر مانتو های خود داشته باشید.